Traseu dezaburire

#1
Numai belele am. Adevarul este ca nu prea am acordat importanta dezaburirii pana in acest moment pentru ca nu circulam cu Matizul prea mult.

Inca de cand am cumparat masina am vazut ca nu functioneaza dezaburirea. Se pare ca cel ce a avut-o inaintea mea a avut folie pe luneta. Cand a dat-o jos cred ca a luat si circuitul de dezaburire cu el. Am verificat sigurante, am verificat circuitul pe laterale si de asemenea butonul. Totul functioneaza impecabil.
Am citit in manualul autovehiculului modul de verificare al circuitului. Se pune unul din picioarele Multimetrului pe masa, iar celalalt pe fiecare linie din circuitul de dezaburire. Am urmat fiecare instructiune. Se pare ca am 12v pe lateral dar cand ma duc spre centru unde ar trebui sa fie 6v, la mine indica 0.06 - 0.11, ceea ce imi spune ca circuitul este "praf". Nu functiuneaza nici o linie, deci cand este nasol afara sunt la pamant cu luneta.
Am inteles ca exista ceva solutii de remediat aceasta problema. Ar fi o solutie de la Wurth, cica prin Baumax,la 75-80 ron, si ar mai fi una dar aia e mai scumpa, undeva la 200 ron (pentru asta nu stiu locatia).
A folosit careva din voi asa ceva? Este mai bine sa cumpar circuit? Sa schimb luneta?

Astept parerile voastre. Multumesc.

Re: Traseu dezaburire

#2
Vezi ca are Wol Haion de vanzare, la aceeasi bani... :) 200 ron haion schimbat+dezaburire, apoi dai si haionul vechi pe net la pret de 100 ron si ai scapat cu 100 ron cheltuiala, pana mea, ai grija, ca de la o prostie de-asta de dezaburire poti sa arzi ca sobolanu'

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator