Re: Aprindere electronica

#16
I-mi cer scuze pentru mai devreme.da am chimbat si bobina de inductie.la sonde nu da nici o eroare,stiti cum le pot masura eu?daca o pun pe tester,sterge tot,merge tot rau,merg 10 km se aprinde iar.si se ineaca nu trage deloc.am schimbat aproape tot.nu stiu ce sa mai fac.cu mecanici de la noi......va multumesc foarte mult

Re: Aprindere electronica

#17
Pai daca esti din Bucuresti, ai un mecanic bun chiar "in forma lui" Tudor...

Si asa cum ti-a spus si el problema poate fi sonda lambda daca da eroare de amestec bogat. Scoate sonda de pe galeria de evacuare (dar las-o conectata prin fire la ECU) si vezi cum merge dupa.

Bafta!
ex Daewoo Matiz SE 1999

Re: Aprindere electronica

#18
florinady17 scrie:I-mi cer scuze pentru mai devreme.da am chimbat si bobina de inductie.la sonde nu da nici o eroare,stiti cum le pot masura eu?daca o pun pe tester,sterge tot,merge tot rau,merg 10 km se aprinde iar.si se ineaca nu trage deloc.am schimbat aproape tot.nu stiu ce sa mai fac.cu mecanici de la noi......va multumesc foarte mult
Scoate fiecare bujie in parte,vezi care este umeda si la pistonul ala ai o problema...
Mai exact injectorul este blocat pe deschis si purjeaza mai multa benzina.
Bujii,fise ai schimbat?
Daca ai tester citeste atent timpii de injectie al fiecarui injector.
L.E Nu strica o verificare a sondelor cum a explicat vali82 mai sus.

Spor.
*Mecanica MATIZ & SPARK
*Revizii periodice
*Diagnoza Daewoo fabr. 99-2008
<< Tel : 0721 387 857 - Tudor >>
https://www.facebook.com/MATIserv/

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori